spilleplan eliteserien

Slik spilles Eliteserien 2023

1. serierunde spilles 2. påskedag, der oppgjøret mellom Rosenborg og Viking åpner det hele med kamp klokken 14.30. Hovedkampen spilles mellom Brann og Haugesund klokken 19.15.

Annonse:

NFF har i samarbeid med Norsk Toppfotball, Fotball Media, TV 2 og SINTEF Digital satt opp kampene for Eliteserien 2023. Fredag ble spilleplanen presentert i en TV 2-sending. I de 15 første rundene er også TV-kampene fastsatt.  

Slik spilles 1. runde

Slik spilles første runde i Eliteserien 2023

- Det har vært et godt samarbeid og blitt lagt ned et veldig bra arbeid med spilleplanen. Det er umulig å innfri alle klubbønsker, og noen vil sikkert bli skuffet over enkeltkamper, men vi har stor på at produktet vil bli tatt godt imot og gleder oss veldig til 2. påskedag, sier leder av konkurranseavdelingen i NFF, Nils Fisketjønn.

- Det er også i år lagt stor vekt på å tilpasse og legge forholdene til rette for våre klubber som skal delta i E-cup. Det å nå gruppespill i Europa turneringer betyr svært mye for norsk fotball. Klubbene som skal ut i UEFA turneringer gis anledning til å flytte frem to hjemmekamper i runde 15-19 samt anledning til å utsette hjemmekamp mellom play-off rundene. Det vil settes en frist før seriestart for disse flyttingene. Kamptidspunktene er også koordinert mellom Eliteserien og OBOS-ligaen, og mye arbeid er lagt ned i å unngå aktiviteter samtidig i samme by, fortsetter han.

- Det blir mye norsk fotball i 2023 med seriespillet, to NM og forhåpentligvis flere lag som går videre i Europaspill. Vi gleder oss allerede til 2. påskedag. Klubbene er klar for å skape gode opplevelser. Og vi opplever at mange supportere av norsk fotball ser frem til neste sesong allerede sier kommersiell leder i Norsk Toppfotball, Pål Breen.

Rettighetshaver TV 2 gleder seg stort til den norske fotballen ruller igjen.

- Vi har vår egen kalender i TV 2 Sporten, teller ned og gleder oss til 10. april som et barn til julaften. 122 dager igjen nå til det vi har tatt mål av oss å skape, nemlig tidenes seriestart for norsk fotball. Vi er stolte og glade over å få komme hjem til folkebevegelsen norsk fotball og bidra med et hjemmebane-løft som er TV 2s største sportssatsing noensinne, sier sportsredaktør i TV 2, Vegard Jansen Hagen

Her er spilleplanen for Eliteserien 2023

 

RundeDagDatoTidLag
1mandag10. april14:30Rosenborg - Viking
1mandag10. april17:00Aalesund - Vålerenga
1mandag10. april17:00HamKam - Sandefjord
1mandag10. april17:00Lillestrøm - Strømsgodset
1mandag10. april17:00Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt
1mandag10. april17:00Stabæk - Odd
1mandag10. april17:00Tromsø - Molde
1mandag10. april19:15Brann - Haugesund
2lørdag15. april18:00Viking - Lillestrøm
2søndag16. april17:00Bodø/Glimt - Stabæk
2søndag16. april17:00Haugesund - HamKam
2søndag16. april17:00Molde - Rosenborg
2søndag16. april17:00Odd - Brann
2søndag16. april17:00Sandefjord - Tromsø
2søndag16. april17:00Strømsgodset - Aalesund
2søndag16. april19:15Vålerenga - Sarpsborg 08
3lørdag22. april18:00Brann - Vålerenga
3søndag23. april17:00Aalesund - Bodø/Glimt
3søndag23. april17:00HamKam - Strømsgodset
3søndag23. april17:00Rosenborg - Sandefjord
3søndag23. april17:00Sarpsborg 08 - Odd
3søndag23. april17:00Stabæk - Haugesund
3søndag23. april17:00Tromsø - Viking
3søndag23. april19:15Lillestrøm - Molde
4lørdag29. april18:00Bodø/Glimt - Brann
4søndag30. april17:00Haugesund - Sarpsborg 08
4søndag30. april17:00Molde - Stabæk
4søndag30. april17:00Sandefjord - Aalesund
4søndag30. april17:00Strømsgodset - Tromsø
4søndag30. april17:00Viking - HamKam
4søndag30. april19:15Odd - Rosenborg
4mandag1. mai18:00Vålerenga - Lillestrøm
5lørdag6. mai18:00Rosenborg - Vålerenga
5søndag7. mai17:00Aalesund - Haugesund
5søndag7. mai17:00HamKam - Molde
5søndag7. mai17:00Stabæk - Sarpsborg 08
5søndag7. mai17:00Tromsø - Odd
5søndag7. mai17:00Viking - Strømsgodset
5søndag7. mai19:15Lillestrøm - Bodø/Glimt
5mandag8. mai19:00Brann - Sandefjord
6fredag12. mai19:00Odd - Lillestrøm
6lørdag13. mai17:00Bodø/Glimt - Rosenborg
6lørdag13. mai17:00HamKam - Tromsø
6lørdag13. mai17:00Molde - Strømsgodset
6lørdag13. mai17:00Sandefjord - Viking
6lørdag13. mai17:00Sarpsborg 08 - Brann
6lørdag13. mai17:00Stabæk - Aalesund
6lørdag13. mai19:15Haugesund - Vålerenga
7tirsdag16. mai18:00Aalesund - Molde
7tirsdag16. mai18:00Brann - Stabæk
7tirsdag16. mai18:00Lillestrøm - Sarpsborg 08
7tirsdag16. mai18:00Rosenborg - Haugesund
7tirsdag16. mai18:00Strømsgodset - Sandefjord
7tirsdag16. mai18:00Tromsø - Bodø/Glimt
7tirsdag16. mai18:00Viking - Odd
7tirsdag16. mai18:00Vålerenga - HamKam
8mandag29. mai17:00Bodø/Glimt - Viking
8mandag29. mai17:00Brann - Rosenborg
8mandag29. mai17:00Haugesund - Tromsø
8mandag29. mai17:00Molde - Sandefjord
8mandag29. mai17:00Odd - Strømsgodset
8mandag29. mai17:00Sarpsborg 08 - Aalesund
8mandag29. mai17:00Stabæk - Vålerenga
8mandag29. mai19:15HamKam - Lillestrøm
9søndag4. juni17:00Aalesund - Brann
9søndag4. juni17:00Lillestrøm - Stabæk
9søndag4. juni17:00Rosenborg - HamKam
9søndag4. juni17:00Sandefjord - Odd
9søndag4. juni17:00Strømsgodset - Haugesund
9søndag4. juni17:00Tromsø - Sarpsborg 08
9søndag4. juni17:00Vålerenga - Bodø/Glimt
9søndag4. juni19:15Viking - Molde
10søndag11. juni17:00Aalesund - Tromsø
10søndag11. juni17:00Bodø/Glimt - HamKam
10søndag11. juni17:00Haugesund - Sandefjord
10søndag11. juni17:00Odd - Molde
10søndag11. juni17:00Sarpsborg 08 - Viking
10søndag11. juni17:00Stabæk - Rosenborg
10søndag11. juni17:00Vålerenga - Strømsgodset
10søndag11. juni19:15Brann - Lillestrøm
11lørdag24. juni18:00Viking - Brann
11søndag25. juni17:00HamKam - Odd
11søndag25. juni17:00Lillestrøm - Aalesund
11søndag25. juni17:00Molde - Haugesund
11søndag25. juni17:00Rosenborg - Sarpsborg 08
11søndag25. juni17:00Sandefjord - Vålerenga
11søndag25. juni17:00Tromsø - Stabæk
11søndag25. juni19:15Strømsgodset - Bodø/Glimt
12lørdag1. juli18:00Vålerenga - Viking
12søndag2. juli17:00Aalesund - Rosenborg
12søndag2. juli17:00Brann - HamKam
12søndag2. juli17:00Haugesund - Odd
12søndag2. juli17:00Lillestrøm - Tromsø
12søndag2. juli17:00Sarpsborg 08 - Sandefjord
12søndag2. juli19:15Bodø/Glimt - Molde
12mandag3. juli19:00Stabæk - Strømsgodset
13fredag7. juli19:00HamKam - Aalesund
13lørdag8. juli18:00Viking - Haugesund
13søndag9. juli17:00Odd - Bodø/Glimt
13søndag9. juli17:00Rosenborg - Lillestrøm
13søndag9. juli17:00Sandefjord - Stabæk
13søndag9. juli17:00Strømsgodset - Sarpsborg 08
13søndag9. juli17:00Tromsø - Vålerenga
13søndag9. juli19:15Molde - Brann
14lørdag15. juli18:00Vålerenga - Molde
14søndag16. juli17:00Aalesund - Odd
14søndag16. juli17:00Bodø/Glimt - Haugesund
14søndag16. juli17:00Lillestrøm - Sandefjord
14søndag16. juli17:00Rosenborg - Tromsø
14søndag16. juli17:00Sarpsborg 08 - HamKam
14søndag16. juli17:00Stabæk - Viking
14søndag16. juli19:15Brann - Strømsgodset
15lørdag22. juli18:00Molde - Sarpsborg 08
15søndag23. juli17:00HamKam - Stabæk
15søndag23. juli17:00Haugesund - Lillestrøm
15søndag23. juli17:00Odd - Vålerenga
15søndag23. juli17:00Sandefjord - Bodø/Glimt
15søndag23. juli17:00Tromsø - Brann
15søndag23. juli19:15Strømsgodset - Rosenborg
15mandag24. juli19:00Viking - Aalesund
16søndag30. juli17:00Aalesund - Strømsgodset
16søndag30. juli17:00Bodø/Glimt - Tromsø
16søndag30. juli17:00Brann - Viking
16søndag30. juli17:00Lillestrøm - HamKam
16søndag30. juli17:00Rosenborg - Odd
16søndag30. juli17:00Sarpsborg 08 - Haugesund
16søndag30. juli17:00Stabæk - Molde
16søndag30. juli17:00Vålerenga - Sandefjord
17søndag6. august17:00HamKam - Brann
17søndag6. august17:00Haugesund - Rosenborg
17søndag6. august17:00Molde - Aalesund
17søndag6. august17:00Odd - Stabæk
17søndag6. august17:00Sandefjord - Sarpsborg 08
17søndag6. august17:00Strømsgodset - Vålerenga
17søndag6. august17:00Tromsø - Lillestrøm
17søndag6. august17:00Viking - Bodø/Glimt
18søndag13. august17:00Aalesund - HamKam
18søndag13. august17:00Bodø/Glimt - Odd
18søndag13. august17:00Lillestrøm - Viking
18søndag13. august17:00Rosenborg - Brann
18søndag13. august17:00Sandefjord - Molde
18søndag13. august17:00Sarpsborg 08 - Strømsgodset
18søndag13. august17:00Stabæk - Tromsø
18søndag13. august17:00Vålerenga - Haugesund
19søndag20. august17:00Brann - Aalesund
19søndag20. august17:00HamKam - Rosenborg
19søndag20. august17:00Haugesund - Bodø/Glimt
19søndag20. august17:00Molde - Vålerenga
19søndag20. august17:00Odd - Sarpsborg 08
19søndag20. august17:00Strømsgodset - Lillestrøm
19søndag20. august17:00Tromsø - Sandefjord
19søndag20. august17:00Viking - Stabæk
20søndag27. august17:00Bodø/Glimt - Strømsgodset
20søndag27. august17:00Lillestrøm - Brann
20søndag27. august17:00Molde - Viking
20søndag27. august17:00Rosenborg - Aalesund
20søndag27. august17:00Sandefjord - Haugesund
20søndag27. august17:00Sarpsborg 08 - Tromsø
20søndag27. august17:00Stabæk - HamKam
20søndag27. august17:00Vålerenga - Odd
21søndag3. september17:00Aalesund - Lillestrøm
21søndag3. september17:00Brann - Sarpsborg 08
21søndag3. september17:00HamKam - Bodø/Glimt
21søndag3. september17:00Haugesund - Molde
21søndag3. september17:00Odd - Sandefjord
21søndag3. september17:00Strømsgodset - Stabæk
21søndag3. september17:00Tromsø - Rosenborg
21søndag3. september17:00Viking - Vålerenga
22søndag17. september17:00Haugesund - Viking
22søndag17. september17:00Molde - Odd
22søndag17. september17:00Rosenborg - Bodø/Glimt
22søndag17. september17:00Sandefjord - Strømsgodset
22søndag17. september17:00Sarpsborg 08 - Lillestrøm
22søndag17. september17:00Stabæk - Brann
22søndag17. september17:00Tromsø - HamKam
22søndag17. september17:00Vålerenga - Aalesund
23søndag24. september17:00Aalesund - Stabæk
23søndag24. september17:00Bodø/Glimt - Vålerenga
23søndag24. september17:00Brann - Tromsø
23søndag24. september17:00HamKam - Sarpsborg 08
23søndag24. september17:00Lillestrøm - Rosenborg
23søndag24. september17:00Odd - Haugesund
23søndag24. september17:00Strømsgodset - Molde
23søndag24. september17:00Viking - Sandefjord
24søndag8. oktober17:00Haugesund - Strømsgodset
24søndag8. oktober17:00Molde - Bodø/Glimt
24søndag8. oktober17:00Odd - Viking
24søndag8. oktober17:00Sandefjord - HamKam
24søndag8. oktober17:00Sarpsborg 08 - Rosenborg
24søndag8. oktober17:00Stabæk - Lillestrøm
24søndag8. oktober17:00Tromsø - Aalesund
24søndag8. oktober17:00Vålerenga - Brann
25søndag22. oktober17:00Aalesund - Sarpsborg 08
25søndag22. oktober17:00Bodø/Glimt - Sandefjord
25søndag22. oktober17:00Brann - Molde
25søndag22. oktober17:00HamKam - Haugesund
25søndag22. oktober17:00Lillestrøm - Vålerenga
25søndag22. oktober17:00Rosenborg - Stabæk
25søndag22. oktober17:00Strømsgodset - Odd
25søndag22. oktober17:00Viking - Tromsø
26søndag29. oktober17:00Bodø/Glimt - Lillestrøm
26søndag29. oktober17:00Haugesund - Aalesund
26søndag29. oktober17:00Molde - Tromsø
26søndag29. oktober17:00Odd - HamKam
26søndag29. oktober17:00Sandefjord - Brann
26søndag29. oktober17:00Sarpsborg 08 - Stabæk
26søndag29. oktober17:00Strømsgodset - Viking
26søndag29. oktober17:00Vålerenga - Rosenborg
27søndag5. november17:00Aalesund - Sandefjord
27søndag5. november17:00Brann - Odd
27søndag5. november17:00HamKam - Viking
27søndag5. november17:00Lillestrøm - Haugesund
27søndag5. november17:00Rosenborg - Molde
27søndag5. november17:00Sarpsborg 08 - Vålerenga
27søndag5. november17:00Stabæk - Bodø/Glimt
27søndag5. november17:00Tromsø - Strømsgodset
28søndag12. november17:00Bodø/Glimt - Aalesund
28søndag12. november17:00Haugesund - Brann
28søndag12. november17:00Molde - Lillestrøm
28søndag12. november17:00Odd - Tromsø
28søndag12. november17:00Sandefjord - Rosenborg
28søndag12. november17:00Strømsgodset - HamKam
28søndag12. november17:00Viking - Sarpsborg 08
28søndag12. november17:00Vålerenga - Stabæk
29søndag26. november17:00Aalesund - Viking
29søndag26. november17:00Brann - Bodø/Glimt
29søndag26. november17:00HamKam - Vålerenga
29søndag26. november17:00Lillestrøm - Odd
29søndag26. november17:00Rosenborg - Strømsgodset
29søndag26. november17:00Sarpsborg 08 - Molde
29søndag26. november17:00Stabæk - Sandefjord
29søndag26. november17:00Tromsø - Haugesund
30lørdag2. desember17:00Bodø/Glimt - Sarpsborg 08
30lørdag2. desember17:00Haugesund - Stabæk
30lørdag2. desember17:00Molde - HamKam
30lørdag2. desember17:00Odd - Aalesund
30lørdag2. desember17:00Sandefjord - Lillestrøm
30lørdag2. desember17:00Strømsgodset - Brann
30lørdag2. desember17:00Viking - Rosenborg
30lørdag2. desember17:00Vålerenga - Tromsø

 

Annonse fra Eliteserien: