steady-foto-thomastorjusen

Rundeoppsett runde 16 til 21

Norges Fotballforbund har, i dialog med Norsk Toppfotball, Fotball Media og TV 2 valgt ut TV-kamper for august til og med første helg i september.

Annonse:

- Mulighetene i perioden er noe begrenset da våre klubbers deltakelse i UEFA-turneringer legger føringer på hvilken dag den enkelte klubb kan spille i hjemlig turnering. Dette kompliseres ved at dagene som er tilgjengelige varierer etter hvilken UEFA-turnering klubbene deltar i. Justeringer kan komme, derfor er enkelte kamper merket med stjerne. Justeringer kan også komme i runde 21 i OBOS-ligaen basert på uttak av landslagsspillere, sier Nils Fisketjønn, leder av NFFs konkurranseavdeling.

Endelig kanalvalg vil bli klart senere, men kampene spilles slik:
 

Runde 16 (27. - 28. juli)

Dag

Klokkeslett

Fredrikstad

-

Rosenborg

Lørdag

18.00

KFUM Oslo

-

Bodø/Glimt

Lørdag*

20.15

Lillestrøm

-

Sarpsborg 08

Søndag

17.00

Odd

-

Strømsgodset

Søndag

17.00

Sandefjord

-

Haugesund

Søndag

17.00

Tromsø

-

Kristiansund

Søndag

17.00

Viking

-

Molde

Søndag

19.15

*kan bli flyttet til fredag 26. juli kl 19.00

 

 

Brann - HamKam ble spilt 17/4

 

 

 


Runde 17 (3. og 4. august)

Dag

Klokkeslett

Bodø/Glimt

-

Haugesund

Lørdag

18.00

Fredrikstad

-

KFUM Oslo

Søndag 

17.00

HamKam

-

Viking

Søndag

17.00

Kristiansund

-

Lillestrøm

Søndag

17.00

Sarpsborg 08

-

Sandefjord

Søndag

17.00

Strømsgodset

-

Brann

Søndag

17.00

Rosenborg

-

Tromsø

Søndag 

19.15

Molde – Odd 17/4

 

 

 

 

 


Runde 18 (10. og 11. august)

Dag

Klokkeslett

Sandefjord

-

Strømsgodset

Fredag

19.00

Haugesund

-

HamKam

Lørdag

16.00

Viking

-

Bodø/Glimt

Lørdag

18.00

KFUM Oslo

-

Rosenborg

Søndag

17.00

Odd

-

Sarpsborg 08

Søndag

17.00

Lillestrøm

-

Molde

Søndag

19.15

Brann

-

Kristiansund

29/5

 

Tromsø

-

Fredrikstad

29/5

 

 


Runde 19 (17. og 18. august)

Dag 

Klokkeslett

Strømsgodset

-

Lillestrøm

Lørdag

18.00

Fredrikstad

-

Brann

Søndag

14.30

HamKam

-

Odd

Søndag

17.00

KFUM Oslo

-

Tromsø

Søndag

17.00

Kristiansund

-

Molde

Søndag

17.00

Sarpsborg 08

-

Haugesund

Søndag

17.00

Rosenborg

-

Viking

Søndag

19.15

Bodø/Glimt

-

Sandefjord

29/5

 

 


Runde 20 (24. og 25. august)

Dag

Klokkeslett

Bodø/Glimt

-

Sarpsborg 08

Lørdag*

16.00

Lillestrøm

-

Tromsø

Søndag*

14.30

Brann

-

KFUM Oslo

Søndag*

17.00

Haugesund

-

Fredrikstad

Søndag

17.00

Molde

-

HamKam

Søndag*

17.00

Sandefjord

-

Kristiansund

Søndag

17.00

Viking

-

Strømsgodset

Søndag

17.00

Odd

-

Rosenborg

Søndag

19.15

* kan flyttes til 18. (UEL, Conf L) eller 25. september (CL)

 

Runde 21 (31. aug - 1. september)

Dag

Klokkeslett

KFUM Oslo

-

Lillestrøm

Fredag

19.00

Strømsgodset

-

Bodø/Glimt

Lørdag

18.00

Fredrikstad

-

Odd

Søndag

17.00

HamKam

-

Sandefjord

Søndag

17.00

Kristiansund

-

Haugesund

Søndag

17.00

Rosenborg

-

Molde

Søndag

17.00

Tromsø

-

Viking

Søndag

17.00

Brann

-

Sarpsborg 08

Søndag

19.15

Annonse fra Eliteserien: