
Nasjonal markedssamling 2021
Norsk Toppfotball hadde nylig gleden av å invitere til nasjonal markedssamling!
Alle bilder i denne saken krediteres Thomas Bjørnflaten ([email protected]).
Helt siden 2014 har Norsk Toppfotball årlig avholdt nasjonal markedssamling for alle klubbene i Eliteserien og OBOS-ligaen, samt deres partnere. Grunnet COVID-19 utgikk naturlig nok samlingen i 2020, noe som gjorde det ekstra spesielt og endelig kunne møtes igjen i år.
Første del av dagen bestod av en fagsamling som inneholdt innlegg fra en rekke dyktige foredragsholdere fra både klubber og samarbeidspartnere. Dagens tre tema for samlingen var omstilling, bærekraft og sport. Deltakerne dro hjem inspirerte og motiverte for å jobbe ytterligere med disse elementene i egne klubber og bedrifter. Flere har allerede ytret at de kommer til å fokusere enda mer på bærekraft i tiden som kommer. Et knippe bilder fra fagsamlingen finner du her:

Maskotene Løvis og Brasse tok imot alle gjestene ved ankomst. Her står de med Vibecke Utengen fra Altibox.

Administrerende direktør i Norsk Toppfotball Leif Øverland fikk åpne ballet under dagens fagsamling

Torli Nag fra Lyse holdt et inspirerende innlegg om omstilling, bærekraft og innovasjon

Daglig leder i Bodø/Glimt Frode Thomassen fortalte om hvordan de har blitt en foregangsklubb innenfor bærekraft

Vålerengasupporter Bård Eriksen var på plass, og serverte en ekte supportersang

Olav Sandnes fra TV2 fortalte om deres planer for samarbeidet med norsk fotball fra 2023

OBOS-sjef Daniel Kjørberg Siraj holdt et innlegg under tema bærekraft

Alle foredragsholdere fikk utdelt en landslagsdrakt fra dagens konferansierer Freddy dos Santos og Bernt Hulsker

Både god avstand og god stemning i salen under fagsamlingen

Petter Northug satt seg ned for en prat med Freddy og Bernt

Norge-supporter Pål Frøiland kom innom for å dra opp stemningen foran dagens kamp
Dagen fortsatte med en felles middag der det ble avholdt både quiz og en paneldebatt rundt kveldens landskamp. De tidligere landslagsspillerne Kjetil Rekdal og John Arne Riise satt i panelet som ble ledet av fotballkommentator Kasper Wikestad. En fantastisk dag ble toppet med at Norge spilte uavgjort mot Nederland og tok med seg et viktig poeng i VM-kvalifiseringen. Bilder fra andre del av dagen ser du under:

Styreleder i NTF Cato Haug og leder av dagens paneldebatt Kasper Wikestad klare for middag og underholdning




Kjetil Rekdal og John Arne Riise kom med sine tanker i forkant av Norge-Nederland

Freddy dos Santos og Bernt Hulsker ledet på elegant vis showet fra scenen





En stor takk til alle som deltok og bidro til å gjøre denne dagen til en suksess!