Terminliste

Her finner du spilleplanen for Eliteserien 2017

Oppsettet ble presentert som en live sending på Eurosport.

- De nye konseptene vi innfører sammen med Eurosport og Discovery, som Derbylørdag og Supersøndag, vil gi Eliteserien et løft, og vi gleder oss til å følge

Annonse:
dette gjennom sesongen. Arbeidet med spilleplanen har vært noe mer krevende enn tidligere år, blant annet fordi de nye konseptene legger en del føringer og gjør det ekstra utfordrende å imøtekomme alle andre ønsker. Men totalt sett er vi godt fornøyde med spilleplanen og ser med spenning frem mot sesongstart, sier leder av NFFs Konkurranseavdeling, Nils Fisketjønn.

Se Fisketjønn forklare om hvordan man går frem i arbeidet med spilleplanen i videoen nedenfor.




Det vil bli vist fire kamper på åpne TV-kanaler hver runde. Disse vil hovedsakelig gå på Eurosport Norge og MAX. De fire resterende kampene vil bli gjort tilgjengelige av flere norske distributører, på tilleggskanaler på dekoder og/eller via deres app-tjenester. Samtlige kamper vil også kunne strømmes på Eurosport Player.

Oppsettet for TV-kamper er klart frem til runde 17, og uttak av TV-kamper for

De nye konseptene vi innfører sammen med Eurosport og Discovery, som Derbylørdag og Supersøndag, vil gi Eliteserien et løft, og vi gleder oss til å følge dette gjennom sesongen.

— Nils Fisketjønn, leder av NFFs Konkurranseavdeling
høstsesongen vil bli gjennomført 1. juni 2017. Utgangspunktet for serierundene er søndag klokken 18.00. I henhold til TV-avtalen vil enkelte kamper flyttes bort fra hovedrunden.

Noen dager før første serierunde møtes vinneren av serien og cupen til UNICEF Mesterfinale på Brann Stadion i Bergen onsdag 29. mars.

- Vi gleder oss til den første UNICEF Mesterfinalen. Fotballen er et universelt språk som er med å binde verden sammen, og samarbeidet er en naturlig utvidelse av vår internasjonale fotballfamilie. Ved å spille på lag med verdens barn bidrar og Discovery til å gi barn en sterkere stemme, sier Merete Agerbak-Jensen, som er fungerende generalsekretær i UNICEF Norge.

Spilleplanen Eliteserien 2017

Runde 1, 1.-3. april

Kristiansund - Molde Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Lillestrøm - Sandefjord Søndag kl 15.30 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Strømsgodset - Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Aalesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø - Brann Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Rosenborg - Odd Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Vålerenga - Viking Mandag kl 19 (MAX)

Runde 2, 5. - 6. april 

Aalesund - Sarpsborg 08 Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking - Tromsø Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Stabæk Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Odd - Kristiansund Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Lillestrøm Onsdag kl 19 (Eurosport Norge)
Sandefjord - Rosenborg Onsdag kl 19 (MAX)
Haugesund - Vålerenga Torsdag kl 19 (Eurosport Norge)
Brann - Strømsgodset Torsdag kl 19 (MAX)

Runde 3, 8. - 10. april   

Rosenborg - Molde Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Lillestrøm - Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 - Viking Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Vålerenga - Sandefjord Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Strømsgodset - Aalesund Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Kristiansund - Brann Mandag kl 19 (MAX)

Runde 4, 17. april   

Aalesund - Lillestrøm Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Sarpsborg 08 Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord - Kristiansund Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Strømsgodset Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Vålerenga Mandag kl 18 (MAX)
Brann - Haugesund Mandag kl 18 (Eurosport Norge)
Odd - Tromsø Mandag kl 20 (Eurosport Norge)
Viking - Rosenborg Mandag kl 20 (MAX)

Runde 5, 22. - 24. april   

Strømsgodset - Sandefjord Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Rosenborg - Aalesund Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking - Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 - Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø - Stabæk Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm - Brann Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Haugesund - Molde Mandag kl 19 (MAX)

Runde 6, 29. april - 1. mai   

Brann - Viking Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Kristiansund - Strømsgodset Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Lillestrøm Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord - Molde Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Aalesund - Tromsø Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Odd - Vålerenga Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 - Rosenborg Mandag kl 19 (MAX)

Runde 7, 6. - 8. mai  

Molde - Aalesund Lørdag kl 18 (Eurosport Norge) 
Vålerenga - Stabæk Søndag kl 18 (Eurosport Norge) 
Viking - Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Haugesund - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Strømsgodset - Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø - Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Rosenborg - Brann Søndag kl 20 (TVNorge)
Lillestrøm - Odd Mandag kl 19 (MAX)

Runde 8, 12. - 13. mai 

Aalesund - Vålerenga Fredag kl 19 (MAX)
Stabæk - Rosenborg Lørdag kl 16 (Eurosport Norge)
Odd - Strømsgodset Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Kristiansund - Lillestrøm Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord - Haugesund Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 - Tromsø Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Viking Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Brann - Molde Lørdag kl 20 (Eurosport Norge)

Runde 9, 16. mai  

Viking - Aalesund Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Haugesund - Odd Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm - Sarpsborg 08 Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Sogndal Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Vålerenga - Kristiansund Tirsdag kl 18 (Eurosport Norge)
Brann - Sandefjord Tirsdag kl 18 (MAX)
Rosenborg - Tromsø Tirsdag kl 20 (MAX)
Strømsgodset - Stabæk Tirsdag kl 20 (Eurosport Norge)

Runde 10, 20. - 22. mai   

Rosenborg - Lillestrøm Lørdag kl 15.30 (MAX)
Sogndal - Brann Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Tromsø - Strømsgodset Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Kristiansund - Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Aalesund - Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Viking Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 - Vålerenga Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Odd - Molde Mandag kl 19 (MAX)

Runde 11, 27. - 29. mai   

Sandefjord - Odd Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Haugesund - Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Kristiansund - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm - Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Stabæk Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Brann - Aalesund Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga - Rosenborg Søndag kl 20 (TVNorge)
Strømsgodset - Viking Mandag kl 19 (MAX)

Runde 12,  3. - 4. juni

Tromsø - Vålerenga Lørdag kl 15.30 (Eurosport Norge)
Stabæk - Lillestrøm Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Aalesund - Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 - Molde Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking - Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Rosenborg - Strømsgodset Søndag kl 18 (MAX)
Odd - Brann Søndag kl 20 (Eurosport Norge)

Runde 13, 17. - 19. juni   

Kristiansund - Aalesund Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Haugesund - Rosenborg Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord - Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm - Viking Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga - Strømsgodset Søndag kl 20 (TVNorge)
Brann - Stabæk Mandag kl 19 (MAX)

Runde 14,  24. - 26. juni  

Vålerenga - Lillestrøm Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Rosenborg - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Aalesund - Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø - Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 - Brann Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Viking - Haugesund Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Strømsgodset - Molde Mandag kl 19 (MAX)

Runde 15, 1. - 3. juli   

Lillestrøm - Strømsgodset Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Haugesund - Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord - Stabæk Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal - Aalesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Odd - Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Viking Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Brann - Vålerenga Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Kristiansund - Rosenborg Mandag kl 19 (MAX)

Runde 16, 8. - 10. juli   

Rosenborg - Sandefjord Lørdag kl 15.30 (MAX)
Aalesund - Molde Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Tromsø - Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking - Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Strømsgodset - Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk - Brann Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga - Haugesund Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 - Lillestrøm Mandag kl 19 (MAX)

Runde 17, 15. - 17. juli

Sogndal - Rosenborg Lørdag kl 1530 (Eurosport Norge)
Lillestrøm - Stabæk Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Odd - Viking Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord - Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Haugesund - Aalesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde - Strømsgodset Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Brann - Sarpsborg 08 Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Kristiansund - Vålerenga Mandag kl 19 (MAX)

Runde 18, 6. august   

Aalesund - Brann
Odd - Sogndal
Rosenborg - Kristiansund
Sarpsborg 08 - Haugesund
Stabæk - Sandefjord
Strømsgodset - Vålerenga
Tromsø - Molde
Viking - Lillestrøm

Runde 19, 13. august   

Aalesund - Viking
Brann - Odd
Haugesund - Stabæk
Kristiansund - Sarpsborg 08
Molde - Rosenborg
Sandefjord - Sogndal
Strømsgodset - Lillestrøm
Vålerenga - Tromsø

Runde 20, 20. august   

Lillestrøm - Vålerenga
Odd - Sandefjord
Rosenborg - Haugesund
Sarpsborg 08 - Strømsgodset
Sogndal - Kristiansund
Stabæk - Molde
Tromsø - Aalesund
Viking - Brann

Runde 21, 10. september  

Aalesund - Stabæk
Brann - Sogndal
Haugesund - Lillestrøm
Kristiansund - Tromsø
Molde - Odd
Sandefjord - Viking
Strømsgodset - Rosenborg
Vålerenga - Sarpsborg 08

Runde 22, 17. september   

Lillestrøm - Kristiansund
Odd - Aalesund
Rosenborg - Vålerenga
Sandefjord - Brann
Sogndal - Haugesund
Stabæk - Strømsgodset
Tromsø - Sarpsborg 08
Viking - Molde

Runde 23, 24. september   

Aalesund - Sogndal
Haugesund - Viking
Kristiansund - Stabæk
Lillestrøm - Rosenborg
Molde - Sandefjord
Sarpsborg 08 - Odd
Strømsgodset - Tromsø
Vålerenga - Brann

Runde 24, 1. oktober   

Brann - Kristiansund
Odd - Haugesund
Rosenborg - Sarpsborg 08
Sandefjord - Aalesund
Sogndal - Molde
Stabæk - Vålerenga
Tromsø - Lillestrøm
Viking - Strømsgodset

Runde 25, 15. oktober   

Haugesund - Sandefjord
Kristiansund - Viking
Lillestrøm - Sogndal
Molde - Brann
Sarpsborg 08 - Stabæk
Strømsgodset - Odd
Tromsø - Rosenborg
Vålerenga - Aalesund

Runde 26, 22. oktober   

Aalesund - Kristiansund
Brann - Rosenborg
Molde - Haugesund
Odd - Lillestrøm
Sandefjord - Strømsgodset
Sogndal - Sarpsborg 08
Stabæk - Tromsø
Viking - Vålerenga

Runde 27, 29. oktober   

Haugesund - Brann
Kristiansund - Odd
Lillestrøm - Aalesund
Rosenborg - Stabæk
Sarpsborg 08 - Sandefjord
Strømsgodset - Sogndal
Tromsø - Viking
Vålerenga - Molde

Runde 28, 5. november   

Aalesund - Rosenborg
Brann - Lillestrøm
Haugesund - Strømsgodset
Molde - Kristiansund
Odd - Stabæk
Sandefjord - Vålerenga
Sogndal - Tromsø
Viking - Sarpsborg 08

Runde 29, 19. november

Kristiansund - Sandefjord
Lillestrøm - Molde
Rosenborg - Viking
Sarpsborg 08 - Aalesund
Stabæk - Sogndal
Strømsgodset - Brann
Tromsø - Haugesund
Vålerenga - Odd

Runde 30, 26. november  

Aalesund - Strømsgodset
Brann - Tromsø
Haugesund - Kristiansund
Molde - Sarpsborg 08
Odd - Rosenborg
Sandefjord - Lillestrøm
Sogndal - Vålerenga
Viking - Stabæk

Annonse: