TV-kamper Eliteserien runde 17 til 28

Norges Fotballforbund (NFF) har sammen med Norsk Toppfotball (NTF) og rettighetshaver berammet TV kamper i Eliteserien høsten 2018.

Annonse:

Oppsettet bygger på noen forutsetninger og spesielt resultatene i UEFA turneringene kan medføre justeringer underveis.

- Vi er tilfreds med at vi har klart å beramme TVkamper ut sesongen, dette bør legge forholdene godt til rette for klubbenes og supporternes planlegging, sier konkurransedirektør i NFF, Nils Fisketjønn.

- Vi er fornøyde med spilleplanen. Vi fortsetter selvsagt å sende fire kamper fra Eliteserien og to fra OBOS-ligaen åpent hver runde. Noen klubber blir vist oftere i disse kampene i høst enn i vår, mens andre sendes noe hyppigere på Eurosport Pluss-kanalene og Eurosport Player enn tidligere. Totalt sett er oppsettet i tråd med «fotball til folket»-tankegangen. Vårt mål er å bygge engasjementet rundt Eliteserien og OBOS-ligaen gjennom tilgjengelighet og rimelig pris, sier sportsdirektør i Discovery og Eurosport, Eirik Koren.

Her er oppsettet for TV-kampene:

Kanalforklaringer: 

  • Max = Max
  • ES+ = Europsport +
  • ESN = Eurosport Norge

Runde 17 (4. - 6. august)

Brann - Start Man 19.00 MAX
Kristiansund - Odd Søn 18.00 ES+4
Lillestrøm - Molde Søn 20.00 ESN
Ranheim - Rosenborg Lør 18.00 ESN
Stabæk - Sarpsborg Søn 18.00 ES+2
Strømsgodset - Bodø-Glimt Søn 18.00 ESN
Tromsø - Haugesund Søn 18.00 ES+3
Vålerenga - Sandefjord Søn 18.00 ES+1

Runde 18 (11. -  13. august)

Bodø-Glimt - Kristiansund Søn 18.00 ES+3
Haugesund - Vålerenga Man 19.00 MAX
Molde - Brann Søn 18.00 ES+1
Odd - Strømsgodset Søn 20.00 ESN
Rosenborg - Stabæk Lør 18.00 ESN
Sandefjord - Tromsø Fre 19.00 ESN
Sarpsborg - Lillestrøm Søn 18.00 ES+2
Start - Ranheim Søn 18.00 ESN

Runde 19 (18. - 20. august)

Bodø-Glimt - Odd Man 19.00 MAX
Brann - Sarpsborg Søn 18.00 ESN
Kristiansund - Rosenborg Lør 18.00 ESN
Lillestrøm - Haugesund Søn 18.00 ES+1
Ranheim - Sandefjord Søn 18.00 ES+4
Stabæk - Molde Søn 18.00 ES+2
Strømsgodset - Start Søn 18.00 ES+3

Runde 20 (25. - 27. august)

Haugesund - Stabæk Søn 18.00 ES+2
Molde - Ranheim Søn 18.00 ES+1
Rosenborg - Strømsgodset Lør 18.00 ES+1
Sandefjord - Lillestrøm Søn 18.00 ES+3
Sarpsborg - Kristiansund Søn 18.00 ESN
Start - Odd Man 19.00 MAX
Tromsø - Bodø-Glimt Lør 18.00 ESN
Vålerenga - Brann Søn 20.00 TVN

Runde 21 (1. -  3. september)

Bodø-Glimt - Sarpsborg Søn 18.00 ES+3
Brann - Ranheim Søn 18.00 ES+1
Kristiansund - Start Søn 18.00 ES+4
Lillestrøm - Vålerenga Søn 20.00 ESN
Odd - Molde Søn 18.00 ESN
Rosenborg - Haugesund Søn 18.00 ES+2
Stabæk - Sandefjord Lør 18.00 ESN
Strømsgodset - Tromsø Lør 15.30 MAX

Runde 22 (15. - 17. september)

Haugesund - Brann Lør 18.00 ESN
Molde - Kristiansund Man 19.00 MAX
Ranheim - Strømsgodset Søn 18.00 ES+1
Sandefjord - Bodø-Glimt Søn 18.00 ES+2
Sarpsborg - Odd Søn 18.00 ESN
Start - Lillestrøm Søn 18.00 ES+3
Tromsø - Stabæk Søn 18.00 ES+4
Vålerenga - Rosenborg Søn 20.00 TVN

Runde 23 (22. - 25. september)

Bodø-Glimt - Start Søn 18.00 ES+4
Brann - Sandefjord Søn 18.00 ES+1
Kristiansund - Haugesund Søn 18.00 ES+3
Lillestrøm - Tromsø Man 19.00 MAX
Odd - Vålerenga Lør 18.00 ESN
Rosenborg - Sarpsborg Søn 20.00 ESN
Stabæk - Ranheim Søn 18.00 ESN
Strømsgodset - Molde Søn 18.00 ES+2

Runde 24 (29. september - 1. oktober)

Haugesund - Bodø-Glimt Søn 18.00 ES+2
Lillestrøm - Stabæk Søn 18.00 ES+3
Molde - Rosenborg Søn 20.00 ESN
Ranheim - Kristiansund Søn 18.00 ES+4
Sandefjord - Odd Lør 18.00 ESN
Sarpsborg - Strømsgodset Man 19.00 MAX
Tromsø - Brann Søn 18.00 ES+1
Vålerenga - Start Søn 18.00 ESN

Runde 25 (6. - 8- oktober)

Bodø-Glimt - Molde Søn 18.00 ES+1
Brann - Lillestrøm Søn 20.00 ESN
Kristiansund - Tromsø Søn 18.00 ES+2
Odd - Ranheim Søn 18.00 ES+4
Rosenborg - Sandefjord Søn 18.00 ESN
Stabæk - Vålerenga Lør 15.30 MAX
Start - Sarpsborg Søn 18.00 ES+3
Strømsgodset - Haugesund Lør 18.00 ESN

Runde 26 (20. - 22. oktober)

Haugesund - Odd Søn 18.00 ES+2
Lillestrøm - Rosenborg Søn 18.00 ES+1
Molde - Sarpsborg Man 19.00 MAX
Ranheim - Bodø-Glimt Søn 18.00 ES+3
Sandefjord - Strømsgodset Lør 18.00 ESN
Stabæk - Brann Søn 20.00 ESN
Tromsø - Start Søn 18.00 ES+4
Vålerenga - Kristiansund Søn 18.00 ESN

Runde 27 (27. - 29. oktober)

Bodø-Glimt - Stabæk Søn 18.00 ES+1
Brann - Rosenborg Søn 20.00 TVN
Kristiansund - Sandefjord Søn 18.00 ES+4
Odd - Tromsø Søn 18.00 ESN
Ranheim - Lillestrøm Søn 18.00 ES+3
Start - Molde Man 19.00 MAX
Sarpsborg - Haugesund Søn 18.00 ES+2
Strømsgodset - Vålerenga Lør 18.00 ESN

Runde 28 (3. - 5. november)

Brann - Strømsgodset Søn 20.00 ESN
Haugesund - Ranheim Søn 18.00 ES+3
Lillestrøm - Bodø-Glimt Søn 18.00 ES+2
Rosenborg - Odd Man 19.00 MAX
Sandefjord - Start Søn 18.00 ES+4
Stabæk - Kristiansund Lør 18.00 ESN
Tromsø - Molde Søn 18.00 ESN
Vålerenga - Sarpsborg Søn 18.00 ES+1

Annonse fra Eliteserien: